Loading...

Kapu produkcija

Sadarbības partneri

Bolderājas kapu veikals "DP Stone Service"
+371 22 522 812
Kleistu iela
Jaunciema Kapu veikals "Labrador"
+371 26 468 460
Jaunciema 8. šķērslīnija 12, Rīga
Pļavnieku kapu veikals "Labrador"
+371 26 338 431
Lubānas iela 100, Rīga
www.dpservice.lv

Pieminekļu izgatavošana

Pieminekļu izgatavošana ir viena no svarīgākajām SIA „AP Labrador” darbības jomām. To ražošanas process sastāv no vairākiem posmiem:
1. posms. Granīta bloku ieguve
Blokus iegūst karjeros ar dažādu speciālu iekārtu palīdzību, pēc tam tos transportē uz darbnīcām zāģēšanai un turpmākai apstrādei. Karjeri, kur iegūst granītu, ir atrodami dažādās pasaules valstīs, mūsu uzņēmums pieminekļu izgatavošanai izmanto zviedru, karēļu, norvēģu, somu un ukraiņu granītu
2. posms. Bloku zāģēšana
Pēc bloku transportēšanas uz speciāli aprīkotām darbnīcām, tos sazāģē, iegūstot vajadzīga biezuma un lieluma plītis. Šim darbam izmanto dažāda veida akmens zāģēšanas iekārtas un instrumentus.
3. posms. Slīpēšana un pūlēšana
Pēc bloku sazāģēšanas plītīs, to virsma tiek slīpēta ar speciālu abrazīvo disku palīdzību, lai iegūtu maksimāli līdzenu virsmu, tad, dziļākas krāsas un spīduma iegūšanai, plīšu virsma tiek pūlēta. Iegūstot vajadzīga izmēra sagatavi un apspriežot ar pasūtītāju visas nianses, no plīts tiek veidots piemineklis. SIA „DP Service” darbojas pieredzējuši akmeņkaļi, griezēji un gravieri, tādejādi mēs vienmēr sasniedzam labākos rezultātus. Pieminekļa izgatavošanas laikā ņemam vērā visas klienta prasības, izgatavojam arī pēc klienta skiecēm. Pēc gatava pieminekļa apstiprināšanas, veicam uzstādīšanu visā Latvijas teritorijā, kā arī ārpus tās. Uzstādīšanu veic zinoši un pieredzējuši meistari.

Ražošanas uzņēmums „DP Service” sniedz pilna klāsta pakalpojumus, kas saistīti ar pieminekļu un memoriālu kompleksu veidošanu.

Gravēšana

Piedāvājam divu veidu gravēšanas pakalpojumus – graviera roku darbs un gravēšana ar smilšu strūklu.


Veicot gravēšanu, speciālists ņem vērā visas materiāla īpatnības un īpašības. Darba veikšanai meistars izmanto dažādu veidu speciālus instrumentus, ar kuru palīdzību pakāpeniski izsit nepieciešamo tekstu, ko pirms tam ar dimanta zīmuli uzrasē uz akmens virsmas. Šīs darbs ir ļoti smalks un laikietilpīgs un ir vispiemērotāks gadījumos, kad nepieciešams veidot maksimāli dziļu tekstu.

Gravēšana ar smilšu strūklu ir daudz mūsdienīgāks teksta un attēlu veidošanas veids uz akmens virsmas. Darbs tiek veikts ar speciālā abrazīva (korunda) strūklu, kas veidojas ar saspiesta gaisa spiediena palīdzību. Strūklu vērš uz pūlēta akmens virsmu, kas pirms tam ir aplīmēta ar speciālo plēvi, uz kuras, savukārt, ar datora un plotera palīdzību izgriež nepieciešamo tekstu vai attēlu. Akmens virsmu, kas nav aizsargāta ar plēvi, strūkla izsit dziļumā no 1 līdz 4 mm. Šāda veida gravēšanas priekšrocības ir apstrādes ātrums, iespēja veikt vienādus izstrādājumus neierobežotā daudzumā, izmantojot dažādu veidu burtu rakstus. Arī burtu izmēram nav nozīmes – gravējot tekstu ar smilšu strūklu, gan lielus, gan mazus burtus iespējams veidot vienādi smalkus, to malas vienmēr būs precīzas un bez liekām līnijām.

Abu izpildes veidu darbi uz akmens virsmas noturēsies vienādi ilgi. Jāņem vērā tas, ka roku darbs ir 2 – 3 reizes dārgāks par darbu, veicamu ar smilšu strūklu.