Loading...

Karjeras

CARRARA Karjeras
Akmens bez šaubām ir viens no greznākajiem materiāliem pasaulē. To iegūst no dažādām karjerām visā pasaulē. Daži no vērtīgākajiem marmora veidiem atrodami Italijā. Populārākie Itālijas marmori ir Carrara, Calacatta un Statuario. Šie trīs Itaļu marmora veidi dalās arī citās apakšgrupās kā arī ir ļoti līdzīgi, taču starp tiem pastāv atšķirības.

Carrara marmors ir pelēcīgi balts ar mazam smalkām lineārām pelēcīgām-zilganām vēnām.
Savukārt Calacatta marmors ir retāk sastopams nekā Cararra un ir vēl gaišāks-baltāks nekā Carrara. Calacatta marmora vēnu pārklājums ir haotiskāks ar nedaudz brūngani zeltainiem reizēm arī zaļganiem toņiem. Tas ir viens no retākajiem marmora veidiem.
Statuario no visiem Itāļu marmoriem ir viens no visvērtīgākajiem. Tām ir īpatnējas vēnas, kas var variēt sākot no zelta līdz pelēkiem/ziloņkaula toņiem. Marmors iedalās arī citos veidos - Statuario Nuvo, Statuario Venato, Statuario Venato Vena Larga, Statuario Altissimo un Statuario Ravaccione.
Carrara provinces marmoru sāka izrakt un izmantot jau kopš Senās Romas laikiem, dažādu statuju un skulptūru kalšanai, kolonnu, arī kā apdares materiālu. Mūsdienās šo marmoru plaši pielieto iekšdarbos (sienas, grīdas, galda virsmas, palodzes). Karjeras galvenokārt atrodas Apenīnos, kur kādreiz tika atklāti un izstrādāti vismaz 650 karjeri, taču mūsdienās lielākā daļa no tiem jau ir pamesti dažādu iemeslu dēļ. Kādreiz Carraras provinces karjerās tika iegūts vairāk marmora nekā citviet pasaulē. Mūsdienās no Carraras provinces karjerām turpina iegūt un eksportēt līdz pat 100 miljoniem tonnu gadā citus marmora veidus. Itāļu marmori tiek dažādi klasificēti un tiem mēdz būt arī dārgākas eksotiskākas retākas variācijas, piemēram kā Calacatta Gold, Calacatta Borghini, Arabescato Cervaiole and Arabescato Vagli.